Potem serca cerujemy jak kieszenie i wmawiamy sobie,że miłości nie ma ..
30 listopada 2010
10 listopada 2010
6 listopada 2010
3 listopada 2010
26 października 2010
21 października 2010
20 października 2010
Wspomnienia i wizje pojawiają się coraz bardziej natrętnie, zupełnie jakby kierowane były przez tajemniczy mechanizm o wciąż większej szybkości obrotów. Ponieważ żyć z tym nie można, chciałoby się wymazać te wspomnienia z pamięci - co do jednego - a równocześnie nie chce się stracić żadnego z nich, bo są już ostatnim skarbem, jaki się ma.
19 października 2010
8 października 2010
6 października 2010
...Szczęście tkwi w drobiazgach...
| a |
| Płatki uwiędną, wiatr je rozrzuci, czas nosi czapkę złodzieja, wtedy, gdy bardzo mroczno na duszy ciemność rozjaśnia - Nadzieja. |
![]() |
![]() |
| . |
![]() |
22 września 2010
jesień
"Nie bój się rozstań
A kiedy przychodzi czas rozstania,
nie zawsze umiesz godnie stawić mu czoła.
Zanurzony w smutku, rozstajesz się z ludźmi,
których kochałeś, z domem, z marzeniami,
porami roku... Nie trwaj w nim bezustannie.
Rozstania mają swoje miejsce w twoim życiu.
Są jednak chwilą, z którą musimy się rozstać,
tak jak przyroda rozstaje się z jesienią,
aby kiedyś znów powitać wiosnę."
"...skoro iluzje słyną z tego, że pryskają w zderzeniu z rzeczywistością, tam gdzie rządzi iluzja, nie może zaistnieć prawdziwe szczęście..." |
" nauczył się mówić dużo w taki sposób, by nic nie powiedzieć, co było jednym z najskuteczniejszych sposobów kłamstwa." |
"Nie umiesz oddzielić wspomnień i faktów od marzeń, lęków i snów. Jest w tobie nieład naszego świata, z którym większość z nas jakoś sobie radzi, ale ty nad tym nieładem nie panujesz. A zdrowie psychiczne to właśnie zapanować nad nieładem świata i nieładem w sobie. Żyć w mroku, ale widzieć słońce." |
Tak wiele osób, wiele zdarzeń, wiele dni i Ci ludzie co o sobie mówią "my" w śliskim świecie bez znaczenia, bez oceny i bez nazw tolerancja, akceptacja mętnych spraw i przyjaźni więzy i wielkie słowa między nami i spędzony kiedyś wspólnie czas te nieprawdziwe chwile tam i słowa jakie byle jest "ja" a nie ma "nas" |
"Podobno słowa to tylko słowa i nijak się mają do czynów. Podobno nikt jeszcze nie zmienił świata samym gadaniem. Bywają jednak sytuacje, kiedy słowa nieważkie, niewinne na pozór działają jak ukryty podziemny wstrząs. W tym samym miejscu, w którym jeszcze chwilę wcześniej biegła wspólna droga, otwiera się głęboka, ziejąca przepaść. Można jeszcze przerzucać liny, można nawet budować mosty, ale nad przepaścią, która już nie zniknie." |
Subskrybuj:
Posty (Atom)



