30 listopada 2010

6 listopada 2010



Szczęście nie jest przecież stanem wiecznym.
Zresztą też i nie okresowym. 
Szczęście to po prostu taki skurcz serca, 
którego doznaje się czasami , 
kiedy człowieka przepełnia taka radość , 
że wprost trudno ją znieść . 
Znika równie szybko jak się pojawia ....





3 listopada 2010



- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść.? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. 
- Co wtedy.? 
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika...





29 października 2010

21 października 2010

Czym są wspomnienia? 
Każde z nich, te większe, jak i te mniejsze, 
mają swój kolor, zapach, smak. 
Niektóre spływają delikatnie na dno duszy 
a inne zarysowują się w niej zapamiętale, 
nie pytając nas o zdanie.




20 października 2010

Wspomnienia i wizje pojawiają się coraz bardziej natrętnie, zupełnie jakby kierowane były przez tajemniczy mechanizm o wciąż większej szybkości obrotów. Ponieważ żyć z tym nie można, chciałoby się wymazać te wspomnienia z pamięci - co do jednego - a równocześnie nie chce się stracić żadnego z nich, bo są już ostatnim skarbem, jaki się ma.


6 października 2010

...Szczęście tkwi w drobiazgach...








a





Płatki uwiędną,
wiatr je rozrzuci,
czas nosi czapkę złodzieja,
wtedy, gdy bardzo
mroczno na duszy
ciemność rozjaśnia
- Nadzieja.












.




































22 września 2010

jesień

 "Nie bój się rozstań
A kiedy przychodzi czas rozstania,
nie zawsze umiesz godnie stawić mu czoła.
Zanurzony w smutku, rozstajesz się z ludźmi,
których kochałeś, z domem, z marzeniami,
porami roku... Nie trwaj w nim bezustannie.
Rozstania mają swoje miejsce w twoim życiu.
Są jednak chwilą, z którą musimy się rozstać,
tak jak przyroda rozstaje się z jesienią,
aby kiedyś znów powitać wiosnę."




"...skoro iluzje słyną z tego,
że pryskają w zderzeniu z rzeczywistością,
tam gdzie rządzi iluzja,
nie może zaistnieć prawdziwe szczęście..."


" nauczył się mówić dużo w taki sposób,
by nic nie powiedzieć,
co było jednym z najskuteczniejszych sposobów kłamstwa."


"Nie umiesz oddzielić wspomnień i faktów od marzeń, lęków i snów. Jest w tobie nieład naszego świata, z którym większość z nas jakoś sobie radzi, ale ty nad tym nieładem nie panujesz. A zdrowie psychiczne to właśnie zapanować nad nieładem świata i nieładem w sobie. Żyć w mroku, ale widzieć słońce."

Tak wiele osób, wiele zdarzeń, wiele dni
i Ci ludzie co o sobie mówią "my"
w śliskim świecie bez znaczenia, bez oceny i bez nazw
tolerancja, akceptacja mętnych spraw
i przyjaźni więzy i wielkie słowa między nami
i spędzony kiedyś wspólnie czas
te nieprawdziwe chwile tam
i słowa jakie byle
jest "ja" a nie ma "nas"



"Podobno słowa to tylko słowa i nijak się mają do czynów. Podobno nikt jeszcze nie zmienił świata samym gadaniem. Bywają jednak sytuacje, kiedy słowa nieważkie, niewinne na pozór działają jak ukryty podziemny wstrząs. W tym samym miejscu, w którym jeszcze chwilę wcześniej biegła wspólna droga, otwiera się głęboka, ziejąca przepaść. Można jeszcze przerzucać liny, można nawet budować mosty, ale nad przepaścią, która już nie zniknie."